رشیدی: اشعار فریدون مشیری مضمون جدید آهنگ هایم است

تهران-ایرنا- آهنگساز و خواننده موسیقی سنتی گفت: نت های 40 تا 50 آهنگ جدید را با بهره گیری از اشعار فریدون مشیری و هوشنگ ابتهاج ساخته ام اما به دلیل اینکه متولیان موسیقی گروه ارکستر را در اختیار من قرار نداده اند، نتوانستم نت ها را بسازم.
کد خبر: 81382720 | تاریخ خبر: 20/08/1393 - 17:18
امین الله رشیدی روز سه شنبه در بازدید از غرفه ایرنا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در اظهار کرد: این آهنگ ها همان عطر و بوی آهنگ های دهه 30 و 40 را دارد که مانا و جاودان هستند.

رشیدی افزود: اشعار 40 تا 50 آهنگ هایی که ساخته شده، از شاعرانی نظیر فریدون مشیری، منوچهر آتشی، حسین منزوی، هوشنگ ابتهاج و.... است.

این آهنگساز ادامه داد: بارها از متولیان موسیقی خواسته ام، برای ساخت این آهنگ ها با من همکاری کنند اما نمی دانم چرا آنان با من همکاری نمی کنند.

رشیدی گفت: علاقه وافری به موسیقی دارم و هر روز آهنگ های مختلفی می سازم.

وی ادامه داد: در زمانی که استاد فخرالدینی اعتراف می کند (رهبر ارکستر ملی ) در چند سال اخیر خلاقیت در آهنگ سازی مرده است من تنها کسی هستم که خلاقیت را سرلوحه کارم در موسیقی قرار داده ام.

این خواننده موسیقی سنتی در خصوص تاثیر رسانه ها بر فرهنگ نیز تصریح کرد رسانه ها نقش با اهمیت و والایی در ارشاد و راهنمایی نسل جوان دارد.

رشیدی افزود: متاسفانه در جامعه ما علاوه بر فرهنگ و ورزش رسانه ها نیز با سیاست آمیخته شده که این چندان اثرگذار نیست.

وی اضافه کرد: متاسفانه اصحاب رسانه و صدا وسیما تریبون خود را در اختیار ما قرار نمی دهند تا در خصوص موسیقی مفلوکی که شش سال غریب افتاده حرف بزنیم.

رشیدی از اصحاب رسانه خواست تا در زمینه فرهنگ و هنر بیشتر کار کنند و مصائب و مشکلات این قشر از جامعه را به گوش مسوولان برسانند.

بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها با شعار آزادی مسئولانه تا 23 آبان ماه همه روزه از ساعت 9 تا 20 پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان درمصلی امام خمینی(ره) است.

**7364**7245//1348 انتهای پیام /*
/ 0 نظر / 11 بازدید