آلودگی نفتی منابع آب سرخون شهرستان اردل ناچیز است

شهرکرد- مسوول روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: با توجه به انجام آزمایشهای تکمیلی صورت گرفته از سوی این شرکت، آلودگی منابع آب سرخون شهرستان اردل به نفت بسیار ناچیز است .

 

"فرشاد متقی نیکو" روز دوشنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: میزان آلودگی نفتی در منابع آب سرخون در حد صفر است اما به دلیل آنکه دستگاه های سنجش آلودگی قادر به اعلام میزان صفردرصد نیست ، میزان آلودگی را درحد ناچیز ثبت کرده است.

اعلام آلوده نبوده منابع آب منطقه سرخون شهرستان اردل از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی در حالی مطرح شده که آلودگی نفتی منابع آب این منطقه باعث مرگ ماهیان برخی از استخرهای پرورش ماهی شده و همچنین اداره کل دامپزشکی به مردم استان توصیه کرده که ماهیان سردابی سرخون اردل را مصرف نکنند.

بنا بر اعلام مسوول روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری، علت کدورت آب چشمه های کارستی منطقه سرخون اردل ،‌ بارندگی های اخیر بوده و این کدورت تا 95 درصد برای مصرف کنندگان مشکل ایجاد نمی کند .

متقی نیکو در عین حال تصریح کرد: آلودگی نفتی آب چشمه سرخون شهرستان اردل بعد از بارندگی چند هفته گذشته احساس شده است .

رئیس روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری افزود: کمیته حفاظت از منابع آب و دستگاه های ذیربط نتایج نظرات کارشناسی خود را برای اتخاذ تدابیر لازم ظرف دو هفته آینده به مسئولان ارائه می کنند .

‌درطول سه هفته گذشته آلودگی نفتی منابع آب منطقه سرخون شهرستان اردل از توابع استان چهار محال و بختیاری باعث نارضایتی مردم و مرگ ماهیان برخی از استخرهای پرورش ماهی این منطقه شد.

بیش از یک دهه گذشته خط لوله انتقال نفت مارون به اصفهان بر اثر رانش زمین در منطقه سرخون اردل دچار شکستگی شد و مقادیری نفت خام از این خط لوله به اراضی منطقه نفوذ کرد.

11/558/

/ 1 نظر / 19 بازدید
مرادعلی حیدری

شما دوستان محترم مسٔوول که میفرمایید آلودگی ناچیز است برای مدت یکهفته زن وبچه هایتان را بیاورید ودر سرخون مقیم شوید واز این آب استفاده نمایید وپس از آن قضاوت کنید