کتابرانه و انتشار کتاب : "کتابرانه" نخستین کتاب خود را منتشر کرد

تهران بزرگ- "کتابرانه" نخستین مشاور کتابخوانی و کتاب فروشی سیار پایتخت، اولین کتاب خود را تحت عنوان "لحظاتی با چارلی چاپلین" منتشر و روانه بازار کرد.

مهدی یزدانی و سروناز هرانر زوج جوانی که از چهار سال پیش با خودروی پراید ، در خیابان های پایتخت به تشویق مسافران شهری برای کتاب خوانی می پردازند، به هدف توسعه فعالیت های خود به نشر کتاب نیز پرداخته و نخستین تولید خود را با چارلی چاپلین آغاز کردند.
کتابرانه که با نام " کتاب گرد شهر" نیز شناخته می شود، این کتاب را به "دوران کودکی هایمان" تقدیم کرده و در صفحه نخست کتاب آورده است: تقدیم به کودکی هایمان، کودکی های صدمه دیده، کودکی های فراموش شده.... امید آنکه با لبخندی یا دست نوازشی آن را بیدار کنیم تا بتابد.
به گزارش ایرنا این کتاب از سوی نشر نامک چاپ شده است و مهدی یزدانی گردآوری و سروناز هرانر (مبتکران کتابرانه) نیز این اثر را ترجمه کرده است.
نویسنده این کتاب در 79 صفحه به پیشینه و سختی دوران کودکی چارلی چاپلین، عوامل تاثیر گذار در موفقیت وی، بخشی از سخنرانی چارلی در فیلم دیکتاتور بزرگ ، نامه چارلی به دخترش و ... پرداخته است و خواننده را به زندگی امیدوار ترغیب می کند..
سر چالز اسپنسر چارلی چاپلین بازیگر انگلیسی فیلم های کمدی ، کارگردان و آهنگساز دوران سینمای صامت بوده است که به خاطر آثارش به اوج شهرت رسید.
مهدی یزدانی و سروناز هرانر از سال 1388، با اقدامی مبتکرانه و تبدیل خودروی خود به کتاب فروشی، (کتابرانه) مسافران درون شهری را به مطالعه و کتابخوانی تشویق می کنند و به مردم در این زمینه مشاوره می دهند.

/ 0 نظر / 5 بازدید