شرایط بحرانی را نباید بحرانی تر کرد

 
   
   
 
تهران بزرگ- ایرنا-هنوز هم در بین افرادی که حاضرند از هر موقعیتی بیشترین بهره را ببرند افرادی هستند که انسانیت را فراموش نکرده و از هیچگونه تلاشی برای کمک به هم نوعشان دریغ نمی کنند.

به گزارش ایرنا، بارش برف در برخی از مناطق شهری و روستایی استان تهران باعث افت فشار گاز و بسته شدن بسیاری از نانوایی های این استان شد ولی همکاری برخی از افراد برای تامین سوخت مورد نیاز نانوایی ها مانع از بسته شدن برخی از نانوایی ها و جلوگیری از ماندن بیش از حد افراد در سرمای شدید این روزهای زمستانی شد.
این مطلب علاوه بر بازگو کردن کمک های بی دریغ انسان های جوانمردی که فارغ از هرگونه انتظار، تنها برای رضای خدا هر کاری را انجام می دهند به دنبال بیان نیازهای افراد جامعه در شرایط بحران و راهکارهای آن است.
قبل از ایجاد بحران نه تنها باید کلیه تدابیر برای مواجه با شرایط اندیشیده شود بلکه باید آموزش های لازم درخصوص فرهنگ مصرف بهینه از امکانات گرمایشی و دیگر امکانات مورد نیاز به افراد داده شود.
بارش برف این روزها نه تنها باعث قطع آب، برق،گاز و بسته شدن راه های برخی از شهرها و روستاهای کشور شد بلکه تشویش اذهان عمومی را برای دسترسی به مواد غذایی در پی داشت که به دنبال آن افراد سودجو با احتکار و فروش برخی مواد غذایی مورد نیاز افراد نظیر نان، آب معدنی، نمک و ... چندین برابر بیش از قیمت آن مشکلات فراوانی را برای افراد محاصره شده در برف ایجاد کردند.
در چنین شرایطی مسوولان ذیربط برای جلوگیری از نگرانی اذهان عمومی باید قبل از اینکه یکسری از افراد از موقعیت پیش آمده سوء استفاده کنند شرایط و امکانات مورد نیاز افراد را فراهم کنند و مانع سودجویی این افراد شوند و در صورت مشاهده یا گزارشی از سوء استفاده افراد به شدت با خاطیان برخورد کنند.
مسوولان ذیربط برای جلوگیری از تعطیلی نانوایی ها که یکی از نیازهای ضروری مردم محسوب می شود، می توانند با دوگانه سوز کردن وسایل نانوایی ها از سردرگمی افراد و نگرانی عمومی در شرایط بحران جلوگیری کنند اینها تنها چند نمونه برای مصداق است و مسوولان خود بهتر می دانند که هزاران مصداق دیگری وجود دارد که برای مواجه شدن با آن باید از قبل برنامه ریزی گسترده ای صورت گیرد.
اگر مسوولان امر نتوانند برای مقابله با بحران های جوی نظیر برف اقدامات مطلوبی انجام دهند برای مقابله با بحران های شدید می خواهند چه کنند؟
هرچند اقدامات مطلوبی از سوی کلیه مسوولان امر برای مقابله با بحران های بارشی صورت گرفته ولی باز هم مقابله با این بحران ها برنامه ریزی دقیق تر را می طلبد و مردم بیش از اینها از مسوولان امر انتظار دارند.
تهرام 7364
راضیه زمانی دهکردی

       
/ 1 نظر / 7 بازدید
����

سلام خوبين؟ببخشيد يه سوال چرا واستون کامنت مي دم وبلاگم نمياين[ناراحت][دلشکسته] دلم مي خواد دليلشو تو يه کامنت خصوصي بهم بگين [گل] فعلا[خداحافظ] اها تا يادم نرفته بگم که من يه وبلاگ ديگه هم دارم خوشحال مي شم اون يکي وبلاگم هم سري بزني