13 رجب، دیوار کعبه برای ظهور خورشید عدالت شکافته شد

تهران بزرگ - ایرنا - 13 رجب دیوار کعبه شکافته می شود تا علی (ع) از بطن فاطمه بنت اسد به عنوان خورشید عدالت و اقیانوس بیکران علم، عمل، تقوا و رادمردی پای در گیتی گذارد.

کد خبر: 81162574 | تاریخ خبر: 23/02/1393 - 14:33
 

 

چه عظمتی بالاتر ازاین که علی (ع) به عنوان اولین یار پیامبر اسلام (ص)، نخستین پیشوای شیعیان و همسر با فضیلت ترین زن روی زمین و پدر یازده امام (ع) در کعبه -خانه خدا - متولد و در مسجد کوفه -خانه خدا- شهید می شود تا آیتی باشد که خدا را از چشم او ببینیم.

دیوار کعبه 13 رجب برای خورشید عدالتی شکافته شد که سرمبارک او نیز در 19 رمضان در محراب خانه خدا از شدت عدالت در راه خدا شکافته شد و سوگند به خدای کعبه که او رستگار شد.

چهره ی پروانه ها گل انداخته است، عقربه های ساعت خود را برای استقبال از لبخند قشنگ اسدالله آماده کرده اند، اینک رجب است و ماه بشارت، ماه فضیلت های الماس گون، رجب است و همه جا را شکوفه های بهاری سفید پوش کرده اند، نگاه کن چشمه های ازلی و ابدی را که در مقدم یاور همیشگی پیامبر (ص)، و پیشوای مومنان چگونه در جوش و خروشند!

او می آید و با یک گل بهار می شود و سرسبزی فراگیر می شود، همه شاعر می شوند و تصنیف های زیبایشان چون از دل بر آمده بر دل می نشیند، چه جشنی در آسمان ها بر پا شده و چه دست افشان و پای کوبان شده اند ،فرشته های آسمانی در جشن میلاد آینه ی تمام نمای حق و حقیقت ،در میلاد علی علیه السلام که خود مظهر لا حول ولا قوه الا بالله است .

این گفت : بزرگ و نامدار است علی

آن گفت : که مرد روزگار است علی

اما به حقیقت او نه آنست و نه این

آیینه ی ذات کردگار است علی

علی جان تو آمدی، انگار آفتاب بر زمین پا گذاشته باشد، با نورانیتی از جنس آسمان، از جنس خدا ! و تو نور عالم تاب هستی چه بنده ی شایسته ای برای خدا بودی و چقدر زمین و زمان به بزرگیت فخر می فروشند و چقدر نامت پر آوازه است.

چه کسی می تواند ادعا کند که تو را شناخته است تو دریای بیکران علم و عمل و تقوایی، تویی که در عدالت همتا نداری و در نماز از خوف خدا چنان غرق مناجات، خضوع و بندگی می شدی که زمین و آسمان و هر چه در آن است از خاطرت محو می شد.

باید عبودیت واقعی را در نماز تو جستجو کرد و معنای خشیت از خدا را از چهره ی رنگ پریده ی تو به هنگام مناجات درک کرد، آری خدا را باید از چشم تو دید!

علی علیه السلام مظهر عدالت و توازن بود و همه ی کمالات انسانیت را با هم داشت، اندیشه ای عمیق و عواطفی رقیق و سرشار داشت جاذبه و دافعه علی برای خدا بود و بس.

کمال جسم و روح در او توامان ظهور کرده بود شب ها چشمهای ستارگان اشک های عابدانه اش را می دید و روزها چشم انسان ها از خود گذشتگی هایش را به نظاره می نشستند و گوش هایشان پند و اندرزها و گفتار حکیمانه اش را می شنیدند.

علی (ع) به حکم نهج البلاغه اش، هم حکیم بود، هم عارف، هم رهبر اجتماعی بود هم زاهد وهم سرباز، هم قاضی بود و هم کارگر، هم خطیب بود و هم نویسنده و بالاخره به تمام معنا یک انسان کامل بود با همه ی زیبایی هایش.

و حالا 13 رجب المرجب روز میلاد علی علیه السلام، روز تولد اسوه ی عشق و مهربانی، عدالت و یتیم نوازی که به حق به نام پدر نام گذاری شده است تا هیچ یتیمی بی پدر نباشد .

آری پدران باید به خود ببالند که نام بلند علی علیه السلام و روز میلاد پربرکتش به نام آنان نام گذاری شده است.

پدران به تاسی از مولایش علی (ع) خستگی هایش را از نگاهش می گیرند تا فرزندانشان با آرامش به زندگی لبخند بزنند، از خود می گذرند تا فرزندانشان در تب و تاب زندگی بی پناه نمانند، سرو می شوند دربرابر مشکلات زندگی تا شانه هایشان پناهگاه امن غم ها و غصه های فرزندانشان شود، آری پدران بهارند در زمستان های سرد ناامیدی و نامشان زیباترین کلمه ی دنیاست که هیچ مترادفی برایش پیدا نمی شود.

پدر نامت بلند است به بلندای شکوه زندگی، در کنار تو با افتخار فریاد می زنم:

تو گرانمایه ترین تصویری، روزت مبارک

تهرام 7364/564

 

انتهای پیام /*
/ 2 نظر / 7 بازدید
sepidar

سلام مهربونم وب جالبی داری خوشحال میشم باهات بیشتر آشنا بشم و پستاتو با دوستام لایک کنم.....جامعه مجازی فیس کمپ یه محیط دوستانه با مجوز از ارشاد: http://facecamp.ir اینم چت روم مون: http://campchat.ir/ خیلی راخت میتونی همون جا عکساتم اپلود کنی campup.ir اینم لینک شخصی من..خوشحال میشم دعوتمو قبول کنی: http://facecamp.ir/signup/invited:cecca6029a01c83a75ead54899a535d7 #فدامدا

iAlexa.ir

www.iAlexa.ir افزايش بازديد سايت و وبلاگ شما افزايش رنك الكسا سايت و وبلاگ شما افزايش رنك گوگل سايت و وبلاگ شما قانوني شرعي حلال مورد تاييد الكسا مورد تاييد گوگل وبمستر عضويت 100% رايگان و آسان سريع در 5 ثانيه ! هديه ويژه : 20000 هزار بازديد واقعي با آي پي هاي مختلف از سايت و يا وبلاگ شما فقط 5 هزار تومان به همراه خريد آنلاين !! فقط تا آخر هفته . بازديد بيشتر = اعتبار بيشتر = موفقيت بيشتر شما www.ialexa.ir