مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد:متقاضیان سالن های نمایش 15برابر ظرفیت موجود است


تهران- ایرنا- مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: میزان متقاضیان سالن های نمایش 15برابر ظرفیت سالن ها و مراکز هنرهای نمایشی است.
کد خبر: 81386190 | تاریخ خبر: 23/08/1393 - 20:49
حسین طاهری شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان فارغ التحصیلان و آموزش دیدگان هنرهای نمایشی با سالن و زیرساخت های اجرایی تناسب ندارد.

وی اضافه کرد: بسیاری از سالن های موجود در شهر تهران و دیگر استان ها که قبلا فعال بوده به علت اینکه بیشتر هنرمندان تمایل به اجرای نمایش های خود در سالن های اصلی دارند، غیر فعال است.

طاهری ادامه داد: با همکاری انجمن هنرهای نمایشی، در حال غبارروبی سالن های شناخته شده هستیم تا گروه های تئاتر همانند سال های قبل فعالیت خود را در این سالن ها از سر گیرند.

وی تصریح کرد: بودجه 10 میلیارد تومانی مرکز هنر های نمایشی پاسخگوی نیازهای این انجمن نیست.

مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: حمایت هایی برای خانواده تئاتر در تهران و شهرستان ها در زمینه اجرای نمایش، اعزام گروه ها به شهرستان ها و خارج از کشور برای اجرای نمایش های خود، چاپ کتاب، مجله های تخصصی تئاتر و پژوهش و مقاله ها در زمینه نمایش در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: وزارت ارشاد طرحی را مبنی بر ساخت یکهزار سالن نمایش به تشکیلات برنامه و بودجه تقدیم کرده که درصورت تصویب، ساخت سالن های نمایش آغاز می شود.

مدیر کل هنر های نمایشی وزارت ارشاد افزود: امیدواریم شاهد حضور بخش خصوصی نیز برای مشارکت در ساخت سالن های نمایشی باشیم.

طاهری با بیان اینکه خانواده تئاتر طی پنج سال گذشته به پول نفت وابسته شده، اضافه کرد: با فرهنگ سازی باید به سمتی حرکت کنیم که وابستگی به پول نفت قطع شود و مردم تماشای اجراهای نمایش را در برنامه های خود قرار دهند.

وی افزود: شرایط فعلی مطلوب نیست ولی با همکاری خانواده تئاتر بخصوص پیشکسوتان باید به دنبال احیای بخش های فراموش شده این هنر باشیم.

فراهنگ**7364**1027 انتهای پیام /*
/ 0 نظر / 7 بازدید